Rajoninis etnokultūrinis projektas „Žibintų šviesoje“

„Kas pasidalina su kitu, tas laimi“ - tai Švento Martyno nešta žinia.
      Vis ilgėjant ir tamsėjant vakarams, Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus mokytojos  Jurgitos Malinauskienės iniciatyva Lazdijų rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogai, vaikai ir jų tėvai buvo kviečiami prisiminti  ir paminėti šv. Martyno dieną (11.11, kitaip dar vadinamą Ožio diena, Žiemos šauktuvės).
     Tikslas buvo gaivinti liaudiškas šios šventės tradicijas, ugdyti vaikų kūrybiškumą, kurti jaukią tamsaus paros laiko nuotaiką gaminant žibintus ir jais puošiant įstaigos kiemą.
      Mokytojos rinkosi įvairius būdus ir metodus kaip atskleisti vaikams šios šventės prasmę: buvo skaitoma Martyno legenda, pasakojama kuo svarbi ši diena vaikams buvo seniau, grupėse vyko varduvininkų pasveikinimas,  liaudiškų žaidimų žaidimas, dainos, šokiai, amatų atkūrimas. Dieną vainikavo  įstaigos aplinkos puošimas vaikų kartu su tėvais gamintais žibintais, jų kompozicijos  nufotografuotos.
     Projekte dalyvavo  6 Lazdijų rajono švietimo įstaigos: Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos Kapčiamiesčio E. Pliaterytės pagrindinio ugdymo skyrius, Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos Ikimokyklinio ugdymo skyrius, Lazdijų mokykla-darželis „Vyturėlis“, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Kučiūnų pagrindinio ugdymo skyrius, Lazdijų mokykla – darželis „Kregždutė“, Lazdijų r. Šventežerio mokykla.

Visiems dalyviams ačiū už dalyvavimą ir atsiųstas nuotraukas.