Kovo 8-oji gimnazijoje buvo skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Todėl  ši diena prasidėjo netradiciškai – integruota istorijos pamoka 5-IVg klasėms. Į susirinkimų salę atėję mokiniai, mokytojai turėjo puikią galimybę išgirsti Lietuvos istoriją kiek kitaip, pasiklausyti tautiškumo atspalvį turinčių dainų. Istorijos mokytojai Laimai Bielevičienei pamoką vesti padėjo abiturientės Iveta Cimakevičiūtė ir Erika Ulerytė. Dainas atliko muzikos mokytojos vadovaujamas 5-IIg klasių mergaičių ansamblis bei septintokė Kamilė Blaževičiūtė. Pamokos pabaigoje visa gimnazijos bendruomenė sugiedojo Lietuvos himną, taip suteikdama šiai dienai dar daugiau iškilmingumo, šventiškumo.

Vėliau buvo organizuotos įvairios netradicinės veiklos. Mokytojai Rita Turčinavičienė, Reda Tarasevišiūtė ir Egidijus Turčinavičius surengė daug emocijų sukėlusias protų kovas. Savo žinias atskirose kategorijose išbandė 5-IIg klasių mokiniai. Po protmūšio gimnazistai buvo apdovanoti ne tik gera nuotaika, įspūdžių gausa, bet paskelbti ir geriausieji. Penktokų protų mūšio nugalėtoju tapo Kajus Vaitkevičius, šeštos klasės lyderė Meda Griškonytė. Septintoje klasėje daugiausiai taisyklingų atsakymų pateikė Augustė Bundzaitė, aštuntoje – Austėja Vaikšnoraitė. Ig protmūšio nugalėtoja Gabrielė Albavičiūtė ir IIg laimėtoja Jūratė Pociūtė. Visi šie šaunūs mokiniai gavo diplomus.

11 valandą nemaža gimnazijos bendruomenės dalis kartu su visa Lietuva sėdo rašyti Nacionalinį diktantą. Diktantą rašė 72 7-IVg klasių mokiniai ir penki suaugusieji. Džiugu, kad kiekvienais metais kartu su visa gimnazijos bendruomene Nacionalinį diktantą rašo ir gimnazijos direktorė. Tai puikus bei skatinantis pavyzdys mūsų gimnazijos jaunimui. Ne mažiau patriotinį darbą atliko ir pradinukai. Jie kartu su savo mokytojomis rašė diktanto fragmentus, palinkėjimus Lietuvai. Šioje veikloje dalyvavo net 47 pradinio ugdymo mokinukai.

Netradicinės dienos baigiamoji dalis vyko prie arbatos puodelio ir pyrago gabaliuko. Tuo drauge su mokytojomis Reda, Rita ir Daiva pasirūpino IIbg klasė su technologijų mokytoja Egle Maceikaite. Finalinėje dalyje buvo įteikti diplomai protmūšio nugalėtojams, pristatytas aštuntokų ,,Laisvės medis“. 7 klasė, vadovaujama muzikos mokytojos Daivos, pateikė lietuvių liaudies dainos ,,Tu, Lietuva, tu mana“ improvizaciją.

Džiugu, kad mūsų gimnazija parodė gražų pavyzdį, kaip galima išradingai, įdomiai, bet kartu ir patriotiškai švęsti valstybės šventę.