Sekmadienį, lapkričio 18 d., kraštiečio poeto J.Žitkausko kvietimu grupelė mūsų gimnazijos mokinių bei mokytojų lankėsi Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, kur vyko ,,Dzūkų kalendoraus“ pristatymas. Tikslumo dėlei reikėtų pridurti, kad tų kalendorių buvo ne vienas, bet du – sieninis ir stalinis. Juos puošia garsių dzūkų (M.K.Čiurlionio, V.Krėvės, V.Povilionienės, S.Rapolionio ir kt.) portretai ir  senovinės Dzūkijos vietovių nuotraukos. Kiekvieno dėmesį patraukia išspausdinti linksmi dzūkiški priežodžiai  bei patarlės, sudomina ir dzūkiškų gėrimų receptai. Džiugu pasakyti, kad šių kalendorių sudarytojas yra minėtasis J. Žitkauskas, kilęs iš Kapčiamiesčio.

Renginį vedė garsus poetas R.Stankevičius, kurio kūryba yra populiari ne tik Lietuvoje, bet yra versta į ne vieną užsienio kalbą. Buvo nepaprastai įdomu klausytis dzūkiškai kalbančių kraštiečių – J.Žitkausko, kalbininkės A.Leskauskaitės, etnologės  N.Marcinkevičienės bei telefonu kalbėjusios ir dainavusios tądien gimtadienį šventusios V.Povilionienės. Renginį paįvairino trijų Dzūkijos gimnazijų mokinių pasirodymai. Mūsų gimnazijos atstovai perskaitė prieš 53 metus Seirijų abiturientams dzūkiškai parašytą dailininko A.Žmuidzinavičiaus laišką ir padainavo jautrią partizanų dainą.

Iš renginio grįžome ne tik apdovanoti naujaisiais išskirtiniais kalendoriais, pamaloninę ausis gyva dzūkiška šneka, bet ir su mintimis, kad būtent mūsų karta yra atsakinga už tai, kad neišnyktų didelis kalbos turtas – tarmės.