Holokausto dienos paminėjimas  gimnazijoje

Rugsėjo 23 Lietuvoje minima kaip Lietuvos žydų genocido diena. Prieš 75 metus, Antrojo pasaulinio karo metais, buvo likviduotas Vilniaus getas. Šis getas, įkurtas 1941 m. rugsėjo 6 d. Vilniaus senamiestyje. Iš 57 000 Vilniaus žydų, pasibaigus karui gyvi liko tik apie du tūkstančius.

Toks pats likimas ištiko daugelio Lietuvos miestų ir miestelių žydus.  Holokaustas neaplenkė ir Seirijų.  Šią dieną paminėjome gimnazijoje. Savaitę iki paminėjimo gimnazijos mokiniai ant akmenėlių rašė Seirijų žydų vardus. Vėliau, pagal žydišką tradiciją, akmenėliai buvo padėti ant žydų genocido kapų Barauciškės miške. Rugsėjo 21 pamokos prasidėjo radijo laida, skirta Seirijų žydams atminti.  5, 6 klasių mokiniai keliavo į Barauciškės mišką. Ten vyko netradicinė istorijos pamoka, kurios metu mokiniai išgirdo pasakojimą apie žydų gyvenimą Seirijuose, buitį, papročius, 1941 metų rugsėjo 11 tragediją. Pamokos pabaigoje aukų atminimas buvo pagerbtas padedant akmenėlius su vardais.