Praėjusių metų lapkritį startavęs Laisvės TV pilietinis projektas „KarTu“ sausio 28 dieną mums leido į gimnaziją pasikviesti edukologę, socialinių mokslų daktarę, didžiausio ikimokyklinio ugdymo įstaigų tinklo Baltijos šalyse „Vaikystės sodas“, Karalienės Mortos mokyklos bei „Six Senses“ International Preschool steigėją Austėją Landsbergienę. Viešnia Ig-IIIg klasių mokiniams kalbėjo profesijos pasirinkimo tema. Trumpai papasakojusi savo gyvenimo istoriją, apibendrindama edukologė jaunimui teigė, kad karjeros pasirinkimo, ateities planavimo srityje sėkmės nėra. Tai, kas pasiekiama, yra intensyvus, sistemingas, turintis aiškų tikslą darbas. Renkantis profesiją svarbiausia turėtų būti tai, kas vilioja patį jaunuolį, o ne tai, kuo žavisi jo tėvai ar mokytojai. Gerbiama daktarė patarė nebijoti keisti pasirinkimo, jeigu paaiškėtų, kad pasirinktas ne tas kelias, kad būsima profesija neteiks malonumo. Tik tada, kai atrasime tikrąjį savo pašaukimą, atliekama veikla mūsų nevargins, priešingai, teiks tik pozityvumą, darbas taps ne pareiga, o gyvenimo dalimi. Kad taip nutiktų, jau dabar jaunuoliai turi žinoti, ko sieks baigę mokyklą ir geriau susipažinti su būsimų studijų programa. Be jokios abejonės, labai svarbus ne tik mokyklos, bet ir šeimos vaidmuo. Būtent šeimoje reikėtų dažniau kalbėti apie galimybes, pasirinkimus, ateities svajones. Edukologės Austėjos Landsbergienės išsakytos mintys buvo motyvuojančios ir įdomios ne tik mokiniams, bet ir susitikime dalyvavusiems mokytojams.