Vasario 5 dieną  gimnazijos MT  narės Kamilės Blaževičiūtės iniciatyva lankėmės Alytaus vaikų namuose.Vežėme  dovanų gerą nuotaiką, simbolinių dovanėlių. Vos tik atvažiavus, nustebino draugiškos auklėtojų ir globotinių šypsenos, kviečiančios bendrauti. Buvo nutarta, kad pirmoji pažintis prasidės pasirodymais.
    Mūsų gimnazijos mokinės Kamilė ir Ugnė atliko muzikinį kūrinį. Šeimininkai sudainavo linksmą dainelę apie skaičius.
    Po pasirodymų ir susipažinimo žaidimų, išsiskirsčius grupelėmis, auklėtojos papasakojo, kad vaikai gyvena šeimynose, ir pakvietė su kiekviena susipažinti artimiau. Daugumą nustebo: įėję į kambarius iš karto pajuto jaukumą, visur labai tvarkinga, erdvu.
    Žaisti su globotiniais buvo smagu - jokios įtampos, niekam nerūpėjo laimėti, svarbiausia – bendrauti. Mokiniai dalyvavo ir edukacinėje programoje - kartu gamino popierines pelytes. Visi jautėsi tarsi seni, geri pažįstami. Kartu pasivaišino arbata ir skanėstais.
     Vaikų globos namai turtingi įvairių žaidimų, tačiau, kaip jie patys sakė, labai pasiilgsta nuoširdaus ir neapsimestinio bendravimo su kitais vaikais. Atsisveikinant kiekvienas apsikabinimas buvo tikras ir nesuvaidintas, kai kurie nenorėjo paleisti iš glėbio, vaikų akys tarsi kvietė- dar bent minutėlę pažaiskime, mes nenorime, kad jūs išvažiuotumėte.
     Pakvietėme ir juos apsilankyti mūsų gimnazijoje.
     Visi vieningai nutarėme, kad gavome reikalingų gyvenimo patirčių - abejingai nepraeiti pro šalia esantį, pasidalinti, kuo turi, negailėti padrąsinančio žvilgsnio ar žodžio.

8 kl. mokinė K.Blaževičiūtė