Penktadienio popietę aštuntokai turėjo netradicinę pamoką gimnazijos skaitykloje. Čia grupelė aštuntokų savo bendraklasiams pristatė knygas, nominuotas „Metų knygai 2019“ paauglių kategorijoje. Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Ši akcija buvo įtraukta į 2006 m. Vyriausybės patvirtintą Skaitymo skatinimo programą. Todėl ir šios pamokos tikslas buvo skatinti aktyviau skaityti. Mokiniai pristatė keturias knygas: I.Ežerinytės „Skiriama Rivai‘, K.Zylės „Sukeistas“, Vytauto V.Landsbergio „Žalčių karalienė“ ir neįprasto formato knygą „Istorijos skanėstai“ (autorės A.Meškauskaitė, A.Venislovaitė, I.Dagilė). Po pristatymų ir diskusijų su bendraklasiais, mokytoja bei bibliotekininke aštuntokai metų knygos rinkimų internetiniame puslapyje balsavo už jiems labiausiai patikusį leidinį. Būtų puiku, kad tokios iniciatyvos paskatintų vaikus skaityti, ieškoti jiems artimesnio žanro, kūrinio formos.