Advento popietė „Gerumas po Angelo sparnu“

Adventas – tai toks laikas, kada žiemos nykumas žada viltį – sugrįžtančią saulę, laikas, kada ramybėje ir gerume krikščioniškas pasaulis laukia užgimstančio Kūdikėlio Jėzaus. Šis laikas mums primena, kad žmogaus egzistencijai reikalingas ir dvasinis augimas. Šiuo laikotarpiu norisi dalintis gerumu, širdžių šiluma su savo artimaisiais ir šalia esančiais.
    Gruodžio 6 d. mūsų gimnazijoje vyko Advento popietė „Gerumas po Angelo sparnu“, kurią organizavo gimnazijos taryba. Popietė  subūrė gimnazijos 1-10 klasių mokinius, jų tėvelius, gimnazijos bendruomenės narius pamąstyti ir iš naujo suvokti, ką mums reiškia Adventas, kokia jo simbolių prasmė.
     Po 3 klasės mokinių sveikinimo ir 8 klasės mokinių  biblinio spektaklio  ,,Pakeleiviai“  visi buvome pakviesti įvairiai veiklai savo klasėse kartu su savo tėveliais. Veiklų buvo iš ties labai daug  - žibintų gamyba, žvakių liejimas, Advento vainikų pynimas, Kalėdinių žaisliukų gamyba, kūčiukų kepimas, rankų darbo Advento atvirukų gamyba.  Sugrįžus po veiklų, kiekviena klasė turėjo pristatyti savo darbus, kuriuose  įdėta daug šilumos, meilės, gerumo, nes tai toks metas, kai visi gyvename laukime, stengiamės būti supratingi, dosnūs, geri. Džiaugiamės, kad noriai į veiklą įsijungė ir mokytojai, kurie gamino kalėdinius žaisliukus bei gimnazijos aptarnaujančio  personalas, kurie pagamino kalėdinę puokštę.
     Advento proga pasveikinti susirinkusius atvyko klebonas Sigitas Bitkauskas.  Klebonas linkėjo, kad laukdami Šv. Kalėdų pabūtumėme geresniais, švelnesniais, kad Kūdikėlis Jėzus galėtų užgimti kiekvieno mūsų širdyje.
     Popietės metu buvo pasveikinti gimnazijos mokiniai, kurie dalyvavo Angelo gamybos konkurse ir paskelbti šio konkurso nugalėtojai.
     Advento popietė ištirpo kaip žvakė. Tikimės, kad šiltas, jaukus pabuvimas turėjo teigiamą emocinį užtaisą ir į namus dalyviai parsinešė džiaugsmingas gražaus pabuvimo akimirkas. Juk  gerumo galime pasisemti tik bendraudami ir bendradarbiaudami vieni su kitais.
     Pats metas buvo  stabtelėti prie kiekvieno metų slenksčio, pamąstyti ir padėkoti Dievui už šiais metais patirtas sėkmes, džiaugsmą, sveikatą ir stiprybę. Pritemus pasaulis laukia, kada iš aukštybių atsklis šviesa, kada meilė Kūdikio pavidalu nužengs į žemę.

Tikybos mokytoja