Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazija Tik dideliu darbu pasiekiami geri rezultatai. Atraskite, siekite, patirkite ir džiaukitės. Tegu pasiekimai pranoksta lūkesčius. Direktorė
     Jau daugelį metų mūsų rajone vyksta etninės kultūros varžytuvės ,,Ritas rėdos ratas“ bei olimpiada. Šių metų tema –,,Regionai“. Pasak šio renginio iniciatorės ir organizatorės, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės etnokultūrai Neringos Rasiulienės, varžytuvių tikslas – skatinti mokinius domėtis, pažinti bei vertinti savo tautos etninę kultūrą, suprasti jos gyvybingumą ir nuolatinį atsinaujinimą, sąsajas bei skirtumus lyginant su kitomis kultūromis, puoselėti senųjų kalendorinių švenčių papročius ir tradicijas, praplėsti žinias apie Lietuvos etnografinius regionus, tarmes, ugdyti etnokultūrinį kūrybiškumą, baltišką pajautą bei suvokti save kaip tos kultūros puoselėtoją.
       Šiandien vykusioje etnokultūros olimpiadoje dalyvavo aštuntaklasis Kajus Vaitkevičius, o varžytuvėse gimnazijai atstovavo Ig klasės mokinės Meda Griškonytė, Gabrielė Arasimavičiūtė, Kamilė Vabalaitė, Ieva Zdanavičiūtė bei Miglė Janulevičiūtė. Komanda iškovojo I – ąją vietą ir buvo apdovanota vertingais prizais.