Lapkričio 18d., penktadienį, Seirijų A.Žmuidzinavičiaus gimnazijoje buvo paminėta Tarptautinė tolerancijos diena. Tai nebuvo masinis viešas renginys, nes jame dalyvavo tik po keletą 8-IIIg klasių mokinių bei grupė svečių iš Lazdijų M.Gustaičio gimnazijos.
     Renginys truko 3 valandas. Jo metu vyko įvairūs užsiėmimai. 24 mokiniai sudarė mišrias komandas po 6 dalyvius. Iš pradžių komandos turėjo sukurti po eilėraštį, o paskui juos iliustruoti. Kiekvienam darbui buvo skirta apie 15-20 minučių. Taip iš smagaus ir linksmo darbo gimė prasmingi plakatai.
     Trečio etapo metu viena iš renginio vedėjų - Ig kl. mok. A.Žėkaitė skaitė istorijas, o komandos turėjo joms sukurti alternatyvias pabaigas – gerąją ir blogąją. Smagu, kad kiekviena komanda pademonstravo savo kūrybiškumą ir išties unikaliai užbaigė duotus pasakojamus.
     Paskutinė komandinė veikla buvo paukščio lipdymas iš molio. Susibūrė vėl 4 komandos, tačiau jų nariai buvo tik tos pačios mokyklos mokiniai. Šiam darbui buvo skirta valanda. Vėliau mokyklos vienos kitoms dovanojo savo rankomis nulipdytus paukščius – šiųmetinius tolerancijos simbolius. Tai buvo ne tik šiokie tokie mainai, bet ir gražios dviejų gimnazijų draugystės ženklas.
     Apibendrindama noriu pasakyti, kad šis socialinės pedagogės J.Juodzevičienės, psichologės R.Banevičienės, seniūnų tarybos ir jai vadovaujančios mokytojos J.Grėblūnaitės organizuotas renginys  buvo išties nuostabus. Susiradome naujų draugų bei gražiai paminėjome Tarptautinę tolerancijos dieną. Mūsų mokyklos koridorių papuošė spalvoti plakatai ir įkvepiantys žodžiai, užrašyti ant baltų popierinių paukščių. Labai tikiuosi, kad ne tik mokiniai, bet ir suaugę žmonės taps pakantesni vieni kitiems, o virš jų galvų ir širdyse visada išdidžiai plasnos baltas tolerancijos paukštis.

Edita Staniūnaitė IIg klasės mokinė