Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazija Tik dideliu darbu pasiekiami geri rezultatai. Atraskite, siekite, patirkite ir džiaukitės. Tegu pasiekimai pranoksta lūkesčius. Direktorė


2017 m. lapkričio 18-26 visoje Europoje vykdomos atliekų mažinimo akcijos. Europos atliekų mažinimo savaitės metu  visoje Europoje bus organizuojami renginiai, skirti atliekų prevencijai, mažinimui, pakartotiniam panaudojimui ar perdirbimui. Šių metų renginių šūkis: “SUTEIK NAUJĄ GYVENIMĄ”.

Renginiai, kurie vyks mūsų gimnazijoje:
     1.     Gimnazijos mokytojai bus kviečiami į akciją "Kėdė mūsų - piešinys jūsų!", kurią įgyvendinus  linksmais piešiniais būtų atnaujintos senos kėdės (kurių, beje, jau nedaug belikę mokykloje) ir jos iškeliautų į įvairias mokyklos vietas, būtų naudojamos pagal paskirtį, o ir džiugintų akį.
     2.     1-8 klasių mokiniai dalyvaus kalėdinėse dirbtuvėse, kur gamins kalėdinius žaisliukus ir dekoracijas, kuriomis papuoš gimnazijai šventiniam laikotarpiui.
     3.     I-II gimnazijos klasės mokiniai gamins kalėdinius vainikus bei iš senų  nereikalingų megztinių pasiūs pirštines.
     4.     III ir IV g klasės mokiniai netradicinėms gimnazijos erdvėms, kad pamokos būtų kuo patogesnės sukurs sėdėjimo pagalvėles ir lauko klasei hamakus iš nereikalingų džinsinių drabužių.
     5.     II g klasės mokiniai, kartu su biologijos mokytoja, parengs stendinį pranešimą ir skrajutes „Atliekų rūšiavimas“.
     6.     Visą savaitę mokytojai ir mokiniai pasitikrins aplinkosaugines žinias spręsdami užduotis ir kryžiažodžius „Smalsuolių akademijoje“
    
7.     Aplinkosauginės temos bus integruotos ir į pamokas. Pvz. 5 klasė biologijos pamoka „Šiukšlinas pasaulis“.

Per technologijų pamokas II g klasės  mokiniai įgyvendino projektinius darbus tema "Šviesa interjere". Viena iš darbo sąlygų buvo, kad darbai būtų pagaminti naudojant antrines žaliavas. Pateikiame kelis projektinio darbo rezultatus.

Kelionė po Lenkijos botanikos sodus

      Jau trečius metus mūsų gimnazijos technologijų mokytoja metodininkė Žaneta Krivonienė su mokiniais dalyvavo sveikatos ugdymo veiklų konkurse – akcijoje „Sveikatos fiesta“.  Šiais metais prie akcijos prisijungė  6090 bendrojo ugdymo mokyklų 1–12 klasių, profesinio mokymo įstaigų, klubų, būrelių, ikimokyklinių ugdymo įstaigų vaikų ir mokinių, pedagogų, visuomenės sveikatos priežiūros specialistų, sveikatos ugdymo koordinatorių. Labai džiugu, kad konkurso-akcijos ,,Sveikatos fiesta 2017“ nugalėtojais pripažinta ir mūsų gimanzijos komanda. Rugsėjo 28 - spalio 1 dienomis mokytoja ir trys Ia g klasės mokinės  kartu su šešiolikos kitų Lietuvos įstaigų atstovais vyko į  kelionę po Lenkijos botanikos sodus.
     Neišdildomus įspūdžius paliko vienas seniausių ir gražiausių žemutinės Silezijos miestų - Vroclavas. Ekskursija mieste, pastatytame ant 12 salų, sujungtų daugiau nei 100 tiltų, vertė ne kartą aikščioti iš susižavėjimo. Mieste ieškojome Vroclavo nykštukų - daugiau nei 300 mažų skulptūrėlių, išsibarsčiusių senamiestyje. Aplankėme Vroclavo botanikos sodą, įkurtą dar 1811m. Sodas užima ~ 7,4 ha. Jame priskaičiuojama apie 11500 įvairiausių rūšių ir veislių augalų. Daug gerų emocijų sukėlė pasivaikščiojimas po didžiausią Silezijos regiono tvirtovę - Ksionžo pilį, esančią bukų miške, ant aukštos uolos, vadinamą „Silezijos perlu“. Aplankėme  netoliese esančią oranžeriją „PALMIARNIA“.  Kelionės metu sužavėjo  Švidnicos Taikos bažnyčia, kuri įrašyta į UNESCO Pasaulinio paveldo sąrašą. Pastatyti bažnyčią reikėjo per vienerius metus, naudojant tik medį, molį ir šiaudus, ir nebuvo leidžiama statyti bokšto ir varpinės. Švidnicos bažnyčia, viena iš dviejų didžiausių medinių bažnyčių Europoje, nustebino įspūdingu interjeru – 7500 žmonių talpinanti bažnyčia išpuošta XVII a. paveikslais, skulptūromis ir ornamentais. Stolovo kalnų nacionaliniame parke grožėjomės nuostabia kalnų grandine bei unikalia panorama, iš kurios atsiveria miškai, pilni įvairiausių gyvūnų ir paukščių rūšių. Užkopėme į aukščiausią parko viršukalnę, siekiančią 919 m. kėlionę užbaigėme Vojslovico Arboretume.
     Kelionės metu patyrėme ne tik neišdildomus įspūdžius, bet ir praturtinome istorijos, geografijos, biologijos žinias.

                                                                     Ia g klasės mokinė Inesa Sasnauskaitė

   Nacionalinė „Žalioji olimpiada“

    Mūsų planetoje  gyvena apie 7475102520 žmonių. Didėjanti Žemės populiacija turi ir labai ryškią pasekmę – augantį atliekų kiekį. Vienam Lietuvos gyventojui per metus tenka apie 433 kg komunalinių atliekų. Todėl norėdama atkreipti moksleivių dėmesį į aplinkosaugos problemas, skatinti  juos domėtis sprendimo būdais, gimnazija dalyvauja VŠĮ ‚Žaliasis taškas“ ir VŠĮ „RV Agentūra“ organizuojamoje  nacionalinėje „Žaliojoje olimpiadoje“. Olimpiados metu moksleiviams siekiama perteikti ekologijos ir aplinkosaugos žinias bei įgūdžius, formuoti palankias aplinkai vertybines nuostatas, ypatingą reikšmę teikiant atliekų tvarkymui, racionaliam resursų naudojimui, aplinkos kokybės gerinimui. Pirmajame etape, kuris vyko balandžio 1-30 dienomis, organizuotos resursų taupymo varžybos. Rūšiavome atliekas. Per mėnesį surinkome 31 kg popieriaus A4 formato, 2 kg A3 formato, pratybų sąsiuvinių 5 kg, knygų 209 kg, lankstinukų 3 kg. Taromate surinkome 54 vienetus įvairios talpos plastiko buteliukų, 18 skardinių. Taip pat plastiko konteineriuose vaikai metė jogurto indelius, plastikinius puodelius, smulkias plastiko detales. Lyginant su 2016 metų balandžio mėnesiu, sutaupyta 1132 kWh elektros energijos. Vyko įvairios veiklos. Gimnazija prisijungė prie Lietuvos Eko mokyklų tinklo, kurį koordinuoja Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija. Parengtas Eko mokyklų veiklos planas 2017 metams. Pradinių klasių mokiniai su tėveliais gamino darbelius iš antrinių žaliavų. Ig klasės mokinės prieš Velykas gamino velykinius margučius papjė mašė technika ir jais papuošė gimnazijos perėjimą. Taip  pat klasės valandėlių metu vyko diskusijos apie atliekų rūšiavimą ir resursų taupymą.  

Penktadienį Seirijuose  šurmuliavo akcijos "Darom 2017" dalyviai. Akcija Lietuvoje šiemet organizuota jubiliejinį - dešimtą kartą.  Gimnazijos mokiniai - aktyvūs ir pilietiški, neabejingi aplinkai, kurioje gyvena, tad aktyviai prisijungė prie akcijos,kuria siekiama ugdyti visuomenės sąmoningumą ir atkreipti dėmesį į kasdien vis aktualesnes problemas, skatinti žmones susimąstyti apie savo veiksmų pasekmes, skatinti Lietuvos gyventojų ekologinį mąstymą bei pilietiškumą.