Spalio 20 dieną 5 klasės mokiniai, lydimi klasės auklėtojos ir socialinės pedagogės, turėjo netradicinę pamoką Veisiejų regioniniame parke. Mokiniai dalyvavo pamokoje dzūkiškai, apžiūrėjo buvusio dvaro kambarius, rūsį, pasivaikščiojo po parką, aplankė Vaido Karpavičiaus fotografijų parodą ,,Laukinė Lietuvos gamta“. Ugdytiniai sužinojo, kad regioninio parko lankytojų centras įsikūręs buvusio dvaro, pastatyto XVIII amžiaus viduryje, dešiniajame fligelyje, įgijo ir daugiau istorinių žinių apie dvaro šeimininkus Oginskius. Pasitikrinti tarmines žinias vaikai galėjo dalyvaudami dzūkiškoje pamokoje. Jos metu mokiniai ne tik išgirdo daug tarmiškų žodžių, bet sužinojo ir senovinių prietarų, gydymo būdų, maisto gaminimo receptų.
     Pamokai pasibaigus buvo suteikta galimybė susipažinti su ekspozicija ,,Gyvenimas tarp vandenų“. Veisiejai yra ežerų kraštas, bet ne vienam tapo staigmena, kad vien Veisiejų regioniniame parke yra 37 ežerai. Čia sutinkama ir išskirtinė gamtos vertybė, tapusi parko simboliu – Europinė medvarlė. Savo geografines žinias, gebėjimą orientuotis pagal žemėlapį penktokai galėjo išbandyti gidės pasiūlytame komandiniame žaidime. Vaikams tai suteikė daug teigiamų emocijų.
     Vėliau visi išėjome pasivaikščioti po buvusio dvaro, Veisiejų skulptūrų parkus. Perėjome meilės tiltelį, galintį išpildyti romantišką norą, apžiūrėjome įspūdingiausius parko medžius, Veisiejams brangiausias skulptūras. Ši pamoka-išvyka penktokams ne tik suteikė naujų istorijos, gamtos, lietuvių kalbos žinių, bet ir padovanojo puikią nuotaiką.