Kovo 11-oji yra mums visiems labai brangi diena. „Patriotais negimstama. Tik valstybės pastangos, nukreiptos į Lietuvos vaikų protus, širdis ir sielas juos padaro lietuvių tautos dukromis ir sūnumis,“ – rašė J. Vaiškūnas. Todėl šią dieną pažymėjome pilnomis širdimis džiaugsmo už tai, kad esame lietuviai.
    Ryte Jaunieji Šauliai išsiruošė į Lazdijus, kuriuose vyko kovo 11-osios minėjimas „Tik mylėkim tėvynę karščiau.“ 9.30 val., padarę mankštą, šauliukai dalyvavo šventiniame b...ėgime VARDAN LIETUVOS, kurio trasa buvo 1800m ilgio. Visiems, dalyvavusiems bėgime, buvo įteikti atminimo medaliai.
    13 val., prisijungus ir daugiau Seirijų A. Žmuidzinavičiaus gimnazijos mokinių, visi dalyvavo Šv. Mišiose Lazdijų Šv. Onos bažnyčioje. Pasibaigus mišioms žmonės rinkosi į Adolfo Ramanausko-Vanago aikštę, kurioje buvo atidengiamas paminklas, skirtas 1949 m. vasario 16 d. Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio (LLKS) tarybos signatarui, LLKS gynybos pajėgų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui atminti.
   Mokiniai, mokytojai ir visi, dalyvavę Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos iškilmėse, prisisėmė gėrio, kuris visą dieną tvyrojo Lazdijuose bei suprato, kokia iš tiesų yra brangi mūsų laisvė.

Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos mokinių tarybos informacija