Abiturientai lietuvių kalbos kartojimo ciklą, padėsiantį pasitikrinti žinias prieš brandos egzaminą, pradėjo kiek neįprastai: ne tradicine pamoka, bet edukacine veikla, kuri buvo organizuota Maironio lietuvių literatūros muziejuje. Programa ,,Maironio gyvenimo ir kūrybos takais“ mokiniams priminė esminius šios iškilios asmenybės gyvenimo ir kūrybos akcentus. Jaunuoliai taip pat turėjo puikią galimybę apsilankyti Jono Mačiulio namuose Kaune, realiai pamatyti mokykliniuose vadovėliuose aprašytus dalykus, pajusti Maironio aplinkai būdingą aurą. Netradicinės pamokos abiturientams davė tiesioginės naudos, nes ugdytiniai buvo ne tik pasyvūs klausytojai. Jie, suskirstyti į grupes, turėjo parengti pranešimus ir su bendraklasiais pasidalinti ta informacija. Muziejaus darbuotojai liko sužavėti mūsų gimnazistų veikla, žiniomis, negailėjo jiems pagyrų žodžių. Malonu, kada mokiniai rimtai ir motyvuotai žiūri į mokslą.
     Grįždami namo, dar aplankėme rašytojo Justino Marcinkevičiaus tėviškę Važatkiemio kaime. Ir čia buvo įdomu pamatyti vietas, aprašytas klasiko eilėraščiuose, iš arčiau pažvelgti į Marcinkevičių giminės sodybą ar paties rašytojo kartu su savo tėvu dar vaikystėje sodintą maumedį.