Įspūdžiai iš knygų mugės

„Kada nors knygos atėjimas pas žmogų bus prilygintas dieviškosios ugnies pagrobimui – nes kuo gi mes ginamės nuo tamsos ir smurto žvėrių, jei ne knyga, kuo sušildom sugrubusią sielą, kieno, jei ne knygos šviesa mus vedė ir veda pasaulio ir pačių širdies labirintais,“ – rašė Justinas Marcinkevičius. Knygos ne tik informacijos šaltinis, knygos – sielos bičiulis. Vasario 23-ioji – tikra šventė mūsų gimnazijos knygų mylėtojams. Grupelė mokinių, dievinančių knygas, šią dieną išsiruošė į tarptautinę knygų mugę Vilniuje, LITEXPO parodų rūmuose.
     Mums, tikrąja šio žodžio prasme, raibo akys nuo įvairiausių knygų gausos. Kiekvieną valandą konferencijų salėse bei vadinamuose kampuose vyko knygų pristatymai, diskusijos, pasikalbėjimai mums aktualiomis temomis bei kitokie renginiai. Buvo galimybė pabendrauti su garsiais lietuvių rašytojais, taip pat ir nusifotografuoti su jais. Mokiniai namo grįžo pasisėmę naujų žinių, su pilnomis rankomis knygų, kurias, kaip jie teigė, per savaitgalį bandysią perskaityti. O kur dar gausybė nuotraukų ir gerų emocijų, kurios, nė neabejojam, labai ilgai neišblės! Dėkojame mums išvyką  suorganizavusioms lietuvių kalbos vyr. mokytojai Vilijai Urbonaitei ir bibliotekininkei Gitanai Baležentienei.

Indrė Šeštavickaitė, IIg kl.