Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazija Tik dideliu darbu pasiekiami geri rezultatai. Atraskite, siekite, patirkite ir džiaukitės. Tegu pasiekimai pranoksta lūkesčius. Direktorė

     Spalio 26 dieną su penkiolika mokinių iš 5-III g klasių  vykome į Kretingoje esančią  Jurgio  Pabrėžos universitetinę gimnaziją. Buvome pakviesti atvykti ir dalyvauti  kūrybos naktyje „Ieškau savęs...“. Ši gimnazija įgyvendino respublikinį projektą "Žvilgsnis į Lietuvą - Dzūkija".  Spalio mėnesį 45 šios gimnazijos mokiniai, lydimi trijų mokytojų, vyko į edukacinę kelionę po Dzūkijos kraštą. Keliauninkai užsuko ir į mūsų gimnaziją, kurioje apžiūrėjo mūsų turimas edukacines erdves. Juos labai sudomino mūsų požeminė perėja, kurią mokiniai, vadovaujami manęs, puošia išradingais ir originaliais savo piešiniais, susijusiais su įvairiais mokomaisiais dalykais: matematika, fizika, chemija, kalbomis, matematika, pilietiškumo pagrindais, istorija, geografija, sportu. Organizatoriai, pratęsdami savo projektą, pasikvietė ir mūsų gimnazijos atstovus į savo gimnaziją, artimiau susipažinti, pabendrauti ir smagiai bei naudingai praleisti laiką jų organizuojamoje kūrybos naktyje.
    
Atvykome per anksti, bet mus labai džiugiai ir šiltai pasitiko gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Sigita Vaicekauskienė, bei pati direktorė- Asta Burbienė. O dailės mokytoja ekspertė Valdonija Karaliūnienė mums aprodė gimnazijoje jos mokinių tapytas freskas. Savo originalumu jos paliko mums neišdildomą įspūdį. Mokiniai aikčiojo iš susižavėjimo ir nuolat fotografavo šias freskas prisiminimui. Taip pat apžiūrėjome įvairius kitus mokinių darbus, kurie puošė gimnazijos erdves.
    
Renginys prasidėjo penktą valandą vakare. Čia dalyvavo šios gimnazijos mokiniai, Veiviržėnų gimnazijos atstovai, bei keletas mokinių  iš Klaipėdos gimnazijos. Susidarė nemažas būrys dalyvių. Penktą valandą vakare, visi susirinkome į aktų salę. Renginį vedė pavaduotoja. Pirmiausiai mokiniai žaidė susipažinimo žaidimą, padedantį nugalėti nedrąsumą ir susipažinti su kitais mokiniais. Jis vadinosi „Sniego gniūžtė“. Šis žaidimas vaikams labai patiko, tačiau įsismarkavę kai kurie žaidėjai neišvengė ir „avarijų“. Vėliau visi ėjo į pasirinktas kūrybines dirbtuves, kurias vedė įvairių dalykų mokytojai. Jų buvo iš viso dvidešimt: „Medžio meistrystė“, “Knygosūkis“, „Gimnazijos istorijos keliu“, „Fizikos spalvos“, „Žemaitiu pastuogie“, „Įdomioji matematika“, „Literatų svetainė“, „Fotostudija“, „Molio ABC“, „Mados studija“, „Sausas vilnos vėlimas“, „Žemaitėškė toncę“, „Dainuojam, muzikuojam...“, „Medijų pasaulis“, „Karpiniai kitaip“, „Dvejetainis kodas“, „Teatro studija“, „Nuostabus mikropasaulis“, „Meno terapija“, „Sportas ir sveikata“. Mokiniai pasiskirstė įvairiai, kas po vieną ėjo į norimas dirbtuves, kas po du, tris. Buvo leidžiama apsilankyti keliose dirbtuvėlėse. Mane labai džiugino vaikų susidomėjimas, smalsumas, žingeidumas. Jie norėjo pamatyti ir išbandyti kuo daugiau įvairių krypčių, technikų ir kūrybos rūšių.
    
Laikas ėjo labai greitai, bet kai kurie jau artėjant renginio pabaigai, ėmė jausti nuovargį, nes praėjusią naktį grįžo vėlai iš renginio Kaune. Tačiau visi labai laukėme renginio pabaigą apvainikuoti turėjusio kūrybinių veiklų pristatymo, kuriame visi turėjo parodyti tai, ką nuveikė ir išmoko dalyvaudami įvairių kūrybinių dirbtuvių sekcijose. Dalyvių aktyvumas stebino. Jie drąsiai pristatė savo kurtus kostiumus podiumui iš įvairių žaliavų, garsiai skaitė visiems susirinkusiems savo žemaitiška kalba parašytus pasakojimus, taip pat akrostichus, esė, rodė nuveltus sausa vilnos vėlimo technika vėžliukus ir obuolius, drąsiai rodė, ką išmoko šokdami „žemaitėškė toncę“. Kai kurių sekcijų vadovai negalėjo parodyti galutinio rezultato, kurį būtų galima pristatyti susirinkusiems, nes užsiėmimų metu dalyviams svarbus buvo procesas, o ne galutinis rezultatas, todėl jie trumpai papasakojo apie tai, ką nuveikė. Teatro studijos dalyviai suvaidino mini spektakliuką „Garsiai spengianti tyla“. Labai sužavėjo aktorių vaidybiniai gebėjimai, kai kurie mokiniai prisipažino, kad pagrindinė herojė taip įtikinamai vaidino verkiančią mergaitę, kad ir jiems vos ašaros neištryško. Tačiau visi tvirtino, kad labiausia sužavėjo „Dvejetainio kodo“ grupelės  mini pasirodymas. Jie specialios įrangos pagalba sukūrė holograminių vaizdų reginį apie žemės atsiradimą kosmose. Čia buvo matyti plaukiojančios žuvys, iš sėklos išaugantis medis, du šokantys žmonės, pasirodymą užbaigė fejerverkas. Salėje nuaidėjo plojimai ir susižavėjimo šūksniai. Renginys pasibaigė dvidešimt ketvirtą valandą. Mokiniai, nors ir pavargę, bet labai laimingi grįžo namo.
    
Mus labai sužavėjo žemaičių drąsa, išradingumas ir aktyvumas. Pasirodo, šią kūrybos nakties idėją pasiūlė viena Jurgio Pabrėžos gimnazijos mokinė. Vaikai užmezgė naujas pažintis, įgavo žinių ir patirties, patobulėjo. Mokytojai buvo labai draugiški ir nuoširdūs, bei prasitarė, kad pasikvies mus ir kitais metais į kūrybos naktį. Taigi, pasisėmę įkvėpimo ir gerokai praplėtę savo akiratį, sugrįžome namo kupini motyvacijos ir naujų idėjų savo tolesniems darbams.

 Dailės mokytoja A.Urbonavičienė