Išvyka į knygų mugę

Žvarbų vasario 23 d. rytą būrys mūsų gimnazijos mokinių su bibliotekininke G.Baležentiene ir lietuvių kalbos bei literatūros mokytoja V.Urbonaite išsiruošė į Vilnių, kur keturias dienas vyko tradicinė tarptautinė knygų mugė ,,Skaitau Lietuvą – skaitau pasaulį“. Devynioliktus metus ,,Litexpo“ parodų rūmuose buvo susibūrę daugybės įvairiausių leidyklų atstovai, knygų autoriai, skaitytojai iš visos Lietuvos. Nors daugumos knygų kainos buvo išties nemažos, išvykos dalyviai rado ką įsigyti – nė vienas negrįžo tuščiomis. Smagu, jog galėjome bent trumpai pasiklausyti kai kurių knygų pristatymų, diskusijų, pavartyti devynias galybes knygų, ,,gyvai“ pamatyti kraštietį TV laidų vedėją V.Savukyną, rašytojus Vytautą V.Landsbergį bei A.Tapiną, profesorių L.Mažylį, keliautoją bei laidų vedėją M.Starkų ir daugelį kitų garsių žmonių, bet smagiausia yra tai, jog ši išvyka - pačių mokinių iniciatyva. Vadinasi, jie dar nėra ,,prarastoji karta“, kuriai pakanka tik telefono rankose, jiems reikalingos knygos.