2022 metų gegužės 24 dieną IIg, o gegužės 31 dieną Ig klasės mokiniai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose „Robotų programavimas: matematinė navigacija labirinte", kurie vyko Alytaus kolecijos STEAM centro Robotikos ir informacinių technologijų laboratorijoje. Mokiniai susipažino su pagrindiniais robotų kūrimo ir valdymo principais, jų panaudojimo sritimis. Praktinio darbo metu grupelėse po du surinko robotus mašinėles ir juos programavo: skaičiavo judėjimo atstumus ir posūkių kampus, įterpė garso ir vaizdo efektus. Po įtemptų pastangų daugeliui pavyko įveikti labirintą ir pasiekti galutinį tikslą. Į mokyklą parvykome susipažinę su dar vienomis šiuolaikinio mokslo galimybėmis.