Olimpinio švietimo kongresas "Olimpinių idėjų įtaka bendruomenės identitetui"

Kovo 30 d. Kaune, „Žalgirio arenoje“, vykusiame Olimpinio švietimo kongrese  dalyvavo mūsų gimnazijos direktorė Zita Ščerbetkienė ir kūno kultūros mokytoja metodininkė Asta Bagdonienė, kuri yra gimnazijos olimpinio projekto „Olimpinė karta“ koordinatorė ir priklauso respublikinio projekto darbo grupei.
           Olimpinio švietimo kongresas – projekto „Olimpinė karta“ renginys, siekiantis kartą per metus pakviesti projekto narius ir Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigas bei  bendrojo ugdymo mokyklas, pedagogus – visus, besidominčius olimpiniu sąjūdžiu, pasidalinti nuveiktais darbais, pasiektais rezultatais, lūkesčiais, aptarti olimpinio švietimo perspektyvas Lietuvoje ir pasaulyje, gilintis į su olimpizmu susijusias sritis. Olimpizmas - tai gyvenimo filosofija, kuri į darnią visumą jungia kūno, valios ir proto savybes.
           Kongreso dalyviai klausėsi kupinų entuziazmo lektorių.  Vienas iš jų - Paulius Godvadas (LTU) - VšĮ "Kitokie projektai" partneris ir konsultantas, socialinis darbuotojas, bendruomeninio darbo ir bendruomenių plėtros bei atsparumo stiprinimo ekspertas. Daugiau kaip 15 m. dirbantis su įvairių  interesų bendruomenėmis. Pranešimo tema „ Bendruomenės solidarumo idealas“.
           Kito pranešimo tema „Olimpinės idėjos ir dalyvavimas Pjero de Kuberteno mokyklų tinkle – naudos ir įtaka mokyklos bendruomenei“. Pranešimą skaitė Merlin Ponna (EST) - Tartu Universiteto Viljandi kultūros akademijos absolventė. Studijų sritis - nuotykių mokslai ir dramos pedagogika. Lektorė dirba projektų vadove Ülenurme gimnazijoje. Tartu Ülenurme gimnazija - Pjero de Kuberteno mokyklų tinklo narė, aktyviai plėtoja olimpines idėjas ir diegia olimpines vertybes. Tinklo vizija – mokyklos, bendradarbiaudamos su tėvų ir vietos bendruomenėmis, siekia suteikti daugiau galimybių moksleiviams plėtoti savo potencialą ir tapti visą gyvenimą besimokančiais pilietinės visuomenės dalyviais.
           Renginio pabaigoje vyko diskusija su olimpiečiu Mariumi Paškevičiumi (LTU) „Bendruomeniškumas sporte“. M.Paškevičius yra Lietuvos dziudo imtynininkas, daugkartinis Lietuvos čempionas,  2000 m. ir 2012 m. vasaros olimpinių žaidynių dalyvis, pasaulio ir Europos čempionatų prizininkas, Lietuvos sporto universiteto Sporto psichologijos magistras, dziudo treneris. 2007 m. Lietuvos kilnaus sportinio elgesio apdovanojimų laureatas.
          Kongrese  buvo paskelbtos nominacijos: Metų pedagogas, Metų kilnus poelgis, Metų projektas, Metų ugdymo įstaiga. Mūsų gimnazijos direktorė gavo padėką „Metų kilnus poelgis“ už pagalbos organizavimą bendruomenės nariams, o kūno kultūros mokytojai buvo įteikta padėka „Metų projektas“ už kasmetinį dalyvavimą olimpiniuose projektuose. Tikimės, kad dalyvavimas olimpiniame projekte  paskatins gimnazijos bendruomenę dar aktyviau įsitraukti į sportinę veiklą, padės kurti dar  tvirtesnius tarpusavio santykius.