Pirmajame „Žaliosios olimpiados“  etape dalyvauti panoro daugiau nei 250 Lietuvos mokyklų, kuriose mokosi 8 – 11 klasių moksleiviai. Šiame etape mokyklos bendruomenės turėjo taupyti išteklius – vandenį, elektrą, rūšiuoti atliekas bei stengtis mokyklos inventorių papildyti daiktais, pagamintais iš antrinių žaliavų, o viso proceso metu savo pasiekimus fiksuoti nuotraukomis ir video filmukais.
    Rezultatai nustebino – per mėnesį mokykloms pavyko išrūšiuoti beveik 40 000 kg atliekų, iš jų antrą kartą panaudota apie 6 000 kg. Daugiausia mokyklose susikaupė popieriaus atliekų, jų išrūšiuota net 28 116 kg. Susumavus pirmojo etapo rezultatus ir išrinkus daugiausia resursų sutaupiusias mokyklas, pusfinalyje pakviestos dalyvauti 82 komandos iš įvairių Lietuvos regionų.
     Pirmasis pusfinalio renginys vyko gegužės 16 d., 11 val. Alytuje. Tarp 10 komandų, patekusių į pusfinalį ir Seirijų gimnazijos komanda „Seira“.
     Mums teko varžytis su Druskininkų „Saulės“, Varėnos r. A. Ryliškio, Žilinų ir  Alytaus Šaltinių pagrindinėmis mokyklomis, Alytaus r. Butrimonių, Lazdijų r. S. Gedos ir Birštono  gimnazijomis, Lazdijų r. Šventežerio ir Kapčiamiesčio E. Pliaterytės mokyklomis.
     Laukė įdomios ir žinių reikalaujančios užduotys  apie ekologiją, gamtosaugą, rūšiavimą. Labai gaila, kad tik per mažą žingsnelį ( 2,5 taško) atsilikome nuo pirmąją vietą užėmusios komandos